in

Šampion se probudio: Trojka Atletica u Pamploni

Fudbaleri Atletico Madrida pobijedili su Osasunu u gostima sa 3:0 u 25. kolu La Lige.

Nakon debakla u prošloj rundi, u vidu poraza od posljednjeplasiranog Levantea (0:1), šampion Španije se trgnuo i dobrom partijom slavio u Pamploni.

Joao Felix je doveo Jorgandžije do prednosti u trećem minutu. Taj rezultat je ostao aktuelan sve do 59. kad je Luis Suarez na dodavanje raspoloženog Felixa najavio trijumf. Konačan rezultat postavio je Angel Correa u 89. minutu.

Tim Diega Simeonea na četvrtom mjestu ima 42 boda. U sljedećem kolu čeka Celtu 26. februara, a tri dana ranije će ugostiti Manchester United u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.

Osasuna na devetoj poziciji ima 32 poena. Pred njom je gostovanje Sociedadu.

Program televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad