in

Plasman na SP (ne)moguća misija: Poraz očajne BiH protiv Crne Gore u Podgorici

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u prvom kolu drugog kruga kvalifikacija za Mundobasket od Crne Gore sa 88:69 i tako svela sebi šanse na minimum da se domogne prvi put u historiji Svjetskog prvenstva.

John Roberson bio je ubjedljivo najbolji pojedinac BiH u Podgorici. Playmaker Zmajeva postigao je 20 poena uz 5 asistencija (2/5 za dva, 3/5 za tri, 7/7 slobodna bacanja). Razočarali su Jusuf Nurkić i Džanan Musa. Novi košarkaš Real Madrida upisao je 19 ubačaja uz 6 skokova(5/10 za dva, 1/4 za tri poena, 6/7 slobodna bacanja). Centar Portlanda imao je 13 poena i 7 skokova (4/5 šuta za dva, 0/4 šut za tri, 5/8 slobodna bacanja).

S druge strane Vladimir Mihailović bio je odličan u dresu domaće selekcije uz 20 poena. Dvocifrena su bila još četiri košarkaša Crne Gore: Popović i Perry sa po 15 i Dubljević (12 peona) i Radović (10 koševa) .

Prvi dio prve četvrtine reprezentacije Bosne i Hercegovine igrala je jako dobro do vodstva 11:13, kada Crnogorci prave seriju od 7:0 i odlaze na 18:13. Do kraja prvih 10 minuta igre smanjli su Zmajevi na 18:15.

Druga četvrtina nije donijela ništa bolje za izabranike Adisa Bećiragića. Jednostavno Crnogorci su bili bolji u mnogim segmentima igre. Ofanzivni skokovi su pomogli i očajan šut za tri poena u prvom poluvremenu Crnoj Gori da ode na zavidnu prednost na odmor.

Varirala je prednost domaće reprezentacije od 5 do maksimalnih 16 razlike u drugom dijelu. Otišli su košarkaši Boška Radovića na odmor rezultatom 41:26. Bitno je istaći da je BiH imala očajan šut za tri poena svega 1/12 u prvih 20 minuta, što se svakako odrazilo na rezultat.

Treću četvrtinu košarkaše naše zemlje održavao je u “životu” John Roberson. Pogodio je nekoliko šuteva za tri. Ali reprezentativci BiH nisu uspjeli spustiti zaostatak ispod 12 razlike, a najveća prednost koju su imali košarkaši Crne Gore bila +21.

Posljednji period košarkaši naše države nisu uspjeli da se “probude” tako da je Crna Gora privela utakmicu sigurno kraju.

Bosna i Hercegovina već u subotu 27. augusta igra protiv Francuske u Sarajevu, a Crnogorci gostuju Litvaniji u Kaunasu.

Program televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad